KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13337126
nr 1333 7126
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Bemålad ram. Signerad, daterad -46. Olja på pannå, Motivet: 26x21 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 15 juni 2020
kl 18:59:33
300 kr
350 kr
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr